Vyberte stránku

1995

Cleve Backster

Rostliny s námi komunikují

Mimořádným historickým datem se pro Cleva Backstera stal druhý únor roku 1966. Byly Hromnice. Krátce po třetí hodině ráno ho napadlo napojit dracénu ve své kanceláři na jeden z detektorů. Chtěl změřit, jak dlouho bude trvat, než se po zalití dostane voda od kořínků až k listům.

Opatrně připevnil kontakty polygrafu na masité listy a vykročil pro vodu. V tu chvíli se však stalo něco neuvěřitelného: Aniž by poskytl rostlině jedinou kapku, vykreslila písátka strmé křivky, které zkušený výzkumník okamžitě poznal jako projev pozitivní reakce. Zůstal překvapeně stát, protože si uvědomil, že rostlina mohla reagovat pouze na jeho myšlenku. Na nic jiného než na myšlenku.

Z knihy Léčitelé, jasnovidci a mágové

Jedním z mnoha zajímavých setkání v knize Léčitelé, jasnovidci a mágové je návštěva u Cleve Backstera, kterou autor zažil v roce 1995.

„Jemu tehdy bylo jednasedmdesát, mně pětatřicet. S nikým slavnějším z oboru psychotroniky a parapsychologie společnou fotku nemám.“ Jiří Kuchař (na fotografii s Clevem Backsterem).

„Muž, který hovořil s rostlinami“ popisuje svoji spolupráci s CIA, během které se především podílel na vývoji detektorů lži. Líčí i scénu, jak si na něj Ústřední zpravodajská služba vzpomněla při jeho sedmdesátinách, kdy už žil na druhém konci USA v San Diegu.

Blahopřejný diplom k sedmdesátým narozeninám Cleve Backstera od CIA, foto: Jiří Kuchař

„Vaše rostliny vědí, co si myslíte,“ byla jedna z vět, které mu řekl. „Totéž ale i buňky ve vašem těle. Jsou s vámi, pozorují vás a vědí, co se ve vás odehrává. Jung se svým pojetím nevědomí, individuálního i kolektivního, nebo Sheldrake s naukou o morfických polích se tomu velice přiblížili. Pokud se vám podaří oživit vaši pravou mozkovou hemisféru, nejlépe meditací, pochopíte individualitu vaší existence v jejím celku. Stanete se sami sobě mostem mezi dvěma skutečnostmi, fyzickou a duchovní. A potom porozumíte celému poselství.“

Kniha The Secret Life of Your Cells (Tajný život vašich buněk) vyšla v roce 1989. Napsal ji Robert B. Stone a na základě Backsterových experimentů v ní podal důkazy toho, že buňky jsou schopné komunikovat na dálku. Poznatky, které Cleve Backster získal během výzkumu rostlin, v ní doplnil i v tématu holistické medicíny.

Věnování, které napsal Cleve Backster autorovi knihy Léčitelé, jasnovidci a mágové v San Diegu do knihy The Secret Life of Your Cells.

Jedna z kapitol se jmenuje Rozšířené vědomí ke zvýšení vašeho pochopení univerza. „Vaše tělo reaguje na všechno, na informace, které k vám přicházejí, na zprávy o konfliktech a válkách ve světě, stejně jako na pozitivní zprávy o míru a klidu. Změny, které se ve vás odehrávají, přicházejí po kapkách. Buďte k nim pozorní, protože jsou to podobné kapky vláhy, které oživují rostliny.“

Sdílejte článek na: